Baza artykułów
druga-pozyczka

Druga i kolejna pożyczka – gdzie wziąć szybko i korzystnie?

Pożyczki zazwyczaj bez większych problemów udzielane są przez parabanki. Nie potrzebne są żadne dodatkowe zaświadczenia, oprócz dowodu osobistego, aby możliwe było jej zaciągnięcie. Zresztą pierwsze pożyczki są zazwyczaj darmowe. Taka oferta ma na celu przyciągnięcie nowych klientów do oferty firmy. Jednak, jeżeli chcesz już zaciągnąć drugą i kolejną pożyczkę nie możesz liczyć na takie przywileje. Ale czy na pewno? Warto przejrzeć kilka ofert instytucji finansowych oferujących pożyczki, można to zrobić np.: w porównywarce chwilówek Łowca Chwilówek.

11.03.2016 została wprowadzona ustawa antylichwiarska, która określa, że wszystkie koszty pożyczki nie mogą być większe niż 25% pożyczanej kwoty i 30% tej sumy w skali roku. Co więcej, w całym okresie korzystania z pożyczki instytucja pozabankowa nie może od nas zażądać opłat większych niż 100% pożyczonej kwoty. W praktyce, oznacza to, że każda istniejąca instytucja pozabankowa powinna oferować podobne stawki za udzielanie pożyczek. Rzeczywiście tak jest. Jednak, trzeba pamiętać, że koszty udzielenia pożyczki między poszczególnymi firmami mogą różnić się o kilka złotych. Warto sprawdzić, jak sytuacja ma się w przypadku nie pierwszej, a kolejnej pożyczki.

Vivus – druga pożyczka

Vivus proponuje obecnie najtańszą drugą pożyczkę na rynku. W ramach pożyczki będziemy musieli zapłacić prowizje oraz odsetki, które wynoszą 10% pożyczanej kwoty. Jednak, tutaj musimy uważać, ponieważ Vivus ustala limit kwoty, jaką jest w stanie pożyczyć, jeżeli dana osoba ma już pożyczkę do spłacania. Maksymalnie można wtedy wziąć 2600 zł, a gdyby to była trzecia pożyczka wtedy do 3000 zł. Aby otrzymać kwotę 5000 zł trzeba by było skorzystać z usług firmy aż osiem razy.

Wonga – druga pożyczka

Wonga zastrzegała wszystkie informacje dotyczące kolejnych pożyczek. Dlatego też, nie można dokładnie określić, jaką ofertę ma dla klientów. Można jednak wyszukać informacje, że drugie pożyczki nie są oprocentowane, co byłoby bardzo korzystne dla pożyczkobiorcy. Jedyną opłatą, jaką ponosi klient jest prowizja. Może ona jednak wynieść od 1 do 40%. W firmowych dokumentach można znaleźć jedynie ogólniki dotyczące tego, od czego zależy wysokość prowizji. Wg podanych danych zależy ona od: długości okresu wypłaty, informacji uzyskanych na temat klienta w BIK, historii współpracy z Wonga. Dlatego też, w tym przypadku wszystko prezentuje się dosyć mgliście i trzeba po prostu samodzielnie udać się do parabanku, aby przekonać się o faktycznym stanie rzeczy.

Korzyści dla stałych klientów

Parabanki bardzo często oferują korzystne promocje dla stałych klientów. Szczególnie, jeżeli taka osoba poleci korzystanie z usług swojemu znajomemu. Czasami koszty pożyczki są również uzależnione od tego, ile razy już korzystaliśmy z usług takiej firmy. Przychodząc do tej samej firmy po raz trzeci czy czwarty, można liczyć nawet na kilka procent upustu.

Druga pożyczka u konkurencji

Okazuje się, że bycie lojalnym klientem nie do końca się opłaca. Można więcej zyskać, jeżeli po drugą pożyczkę zgłosimy się do konkurencji. Okazuje się bowiem, że u konkurencji będziemy traktowani jako nowi klienci więc możemy liczyć nawet na darmową pożyczkę, choć już jedną mamy do spłacenia. Więcej na temat szybkich pożyczek znajdziesz w serwisie chwilówkowym.